Interim Management - Bento Marek Naumiuk - Doskonalenie Organizacji

Przejdź do treści

Interim Management

Doradztwo
 
Definicja:

"INTERIM MANAGEMENT to czasowe, sprecyzowane co do celu i zakresu usługi, zarządzania czasowego, działanie wewnątrz organizacji, realizowane przez osobę fizyczną (Interm Managera), nakierowane na osiągnięcie konkretnych, ustalonych rezultatów biznesowych i oparte na współpracy i partycypacji w ryzyku i zysku co do zamierzonego  celu."
 

Geneza:
 
Interim Mangement (IM) pojawił się w latach 70-tych w Holandii jako sposób ucieczki przed bardzo restrykcyjnym  prawem pracy, które nakładało na pracodawców obowiązek płacenia wysokich odpraw zwalnianym pracownikom.. Managerowie godzili się pracować za wyższe stawki w określonym z góry czasie lub w czasie realizacji określonego zadania rezygnując z oferowanej przez prawo pracy ochrony pracowniczej. Korzyść była obopólna: pracodawca pomimo wyższych stawek nie musiał płacić odpraw i miał gwarantowany rezultat, IM z kolei otrzymywał wyższe wynagrodzenia za swoje kompetencje i partycypacje w ryzyku.
 
 

Rynek:
 
Obecnie rynek IM w krajach rozwiniętych szacowany jest w dziesiątkach tysięcy osób. W Wielkiej Brytanii rynek szacuje się na 1,5 mld funtów.
  

Korzyści dla firm:
  • gwarancja osiągnięcia zamierzonego rezultatu oparta na doświadczeniu i sprawdzonych wzorcach,
  • sprawne i terminowe osiągniecie zamierzonej korzyści,
  • optymalne koszty,
  • pozyskanie dla organizacji wiedzy i doświadczenia, które rozwiną jej potencjał na przyszłość.

 
źródło:  Metodyka Interim Management
 
 
Pracuje zgodnie z Metodyką Interim Managenement
 
© Bento Marek Naumiuk 2010-2019
Wróć do spisu treści