Everything DiSC - Bento Marek Naumiuk

Doskonalenie organizacji
Szkolenia Doradztwo Coaching
Doskonalenie organizacji
Szkolenia Doradztwo Coaching
Bento Marek Naumiuk
Przejdź do treści

Everything DiSC

Narzędzia
Co to jest?
DISC Classic 1.0 & 2.0 to zaawansowane narzędzie służące do diagnozy naturalnych predyspozycji i talentów.
Analiza  Indywidualna opisuje naturalny styl zachowania, styl komunikacji,  sposób podejmowania decyzji, mocne strony, to, co motywuje, a co  demotywuje daną osobę oraz wskazuje potencjalne obszary do pracy nad  sobą.
Metoda DiSC opiera się na cztero-kwadrantowym modelu, który w miarodajny sposób opisuje cztery style zachowania. Są to Dominacja (D), Wpływ (i), Stałość (S) oraz Sumienność (C).  Dla części osób typowy jest jeden styl zachowania, dla innych mogą to być dwa  lub trzy style.
Wyróżniamy 15 klasycznych stylów zachowania, czasami zwanymi stylami pracy lub stylami kompetencyjnymi.
Grupa Wiley&Sons to wiodący dostawca systemów szkoleniowych, jako pierwsza na świecie opracowała i wdrożyła narzędzie DISC już ponad trzydzieści lat temu. Autoryzowanym dystrybutorem w Polsce jest firma HR Systemms (dawniej DGA Human Capital Management w której uzyskałem certyfikacje). (obecnie
 
Mozliwe wykorzystanie:
  • programy rozwoju umiejętności przywódczych
  • szkolenia z zakresu komunikacji, sprzedaży, negocjacji, czy obsługi klienta
  • budowanie zespołów
  • coaching
  • rekrutacja
 
DiSC® Classic 1.0
sztandarowe narzędzie DiSC firmy Inscape, DiSC Classic 1.0 pomaga jednostkom w poprawie komunikacji i rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych. Raport dostępny jest poprzez przeglądarkę internetową, za pośrednictwem internetowej platformy EPIC i na papierze w formie 15-stronicowego dokumentu.
DiSC® Classic 2.0
jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ocenę on-line, wraz ze spersonalizowanym raportem. To nowe sprawozdanie sporządzone jest w stylu konwersacyjnym, nieformalnym, pozwalającym lepiej wykorzystać oryginalne narzędzie. Dodatkiem jest obszerne sprawozdanie, które pozwala na zastosowanie Wskaźnika Intensywności. Raport generowany na platformie internetowej EPIC.
 
Jak to działa?
Wypełnienie kwestionariusza zajmuje około 10 minut. Jest on dostępny poprzez Internet. Potem proponuje spotkanie by omowic wyniki.
Bento Marek Naumiuk
Legionowa 4/7
20-048 Lublin
NIP 946-118-52-84
REGON 432486554
Konto 57 1030 0019 0109 8503 0008 8681
© Bento Marek Naumiuk 2010 - 2023
Wróć do spisu treści